Zapraszamy na VI Sesję Rady Osiedla Winiary

Na poniedziałek, 7 października, zwołana została VI Sesja Rady Osiedla Winiary. W proponowanym porządku obrad znalazły się m.in. dyskusja z dyrektorami winiarskich placówek oświatowych na temat współpracy, przyjęcie planu zadań inwestycyjnych Osiedla na lata 2019-2023 oraz projekt uchwały w sprawie zaopiniowania sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieruchomości miejskiej przy ul. Dobrogojskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w siedzibie Osiedla (Szkoła Podstawowa nr 27).

Zaproszenie na Sesję
Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki(@krzysztof-bielecki)
Radny
7 października 2019 23:49

Rada Osiedla pod dyktando Przewodniczących Chudobieckiego i Kołaczyka ANULOWAŁA dzisiaj swoją własną Uchwałę z dn. 9 września 2019 r. o NEGATYWNYM zaopiniowaniu projektu budowy parkingu i zmian drogowych na ul. Sokoła. I natychmiast MIMO PROTESTÓW OBECNYCH NA SESJI MIESZKAŃCÓW przegłosowała Uchwałę PRZECIWNĄ! Czyli zaopiniowała POZYTYWNIE ten chory projekt. To jest skandal i wyraz nieskończonej wprost arogancji Rady Osiedla wobec mieszkańców Winiar i wyborców, którzy na Radzie 9 września wyrazili jednomyślnie swoją wolę sprzeciwu. Mam nadzieję, że mieszkańcy nie puszczą tej kolejnej zniewagi płazem i odsuną w końcu tę bezczelną ekipę od władzy na Winiarach.

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki(@krzysztof-bielecki)
Radny
Odpowiedź do  Andrzej Urbanowicz
8 października 2019 14:06

Jest Pan prawdziwym Mistrzem manipulacji językowych i zaprzeczania samemu sobie. Pozwoli więc Pan młody człowieku, że zacytuję jego własne słowa z dn. 3 września 2019: „Jak to rozwiązanie dot. ul Sokoła zostało już zatwierdzone? Chyba nie jestem w temacie. Czy decyzji nie miała podjąć Rada na najbliższej sesji, po spotkaniu konsultacyjnym?” I 9 września Rada podjęła po KONSULTACJACH Z MIESZKAŃCAMI DECYZJĘ JEDNOZNACZNIE NEGATYWNĄ WIĘC SPRAWA ZOSTAŁA DEFINITYWNIE ZAMKNIĘTA. A konsultowany projekt był JEDEN a nie DWA. Drugie głosowanie było zatem zbędne i bezprawne. Widać, że nigdy nie był Pan „w temacie”, a konsultacje społeczne jak zawsze okazały się fikcją. Jak… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki(@krzysztof-bielecki)
Radny
Odpowiedź do  Andrzej Urbanowicz
8 października 2019 16:10

To Pan i reszta radnych na Winiarach żyjecie od lat we własnym matriksie rodem z „Misia” łubu-dubu, łubu- dubu…. Na szczęście mieszkańcy to widzą i dobrze wiedzą kto tu kłamie, a kto demaskuje kłamstwa. Aha, w wolnej chwili w ramach przygotowania do składania zeznań proszę sobie odtworzyć w pamięci poprzedni przekręt Rady Osiedla Winiary w postaci projektu organizacji ruchu na ul. Sokoła autorstwa firmy LW Support z roku 2017. Projekt ów dotyczył tego samego odcinka ul. Sokoła! Też trafił do kosza, ale dlatego że Rada Osiedla zamówiła go rzekomo „przez pomyłkę”. Może uda się Panu teraz dojść do tego w… Czytaj dalej »

Witold Sawicki
Witold Sawicki
Gość
24 lipca 2020 20:56

Od dłuższego czasu obserwuję „prace” zarządu os. Winiary i niestety w pełni zgadzam się z jedynym Radnym, który mysli racjonalnie o przyszłości naszego osiedla tj. Panu Krzysztofie Bielieckim. Niestety „nasza rada” jest bezradna w wielu bardzo istotnych sprawach naszego osiedla. Przyzwyczaili sie do totalnego NIERÓBSTWA !!! i wzajemnie od wielu lat w tym samym składzie /w zdecydowanej większości/ wykonują pozorne działania, które mają się nazywać „działalnością rady???/. Jaka to rada? skoro nie potrafi przez wiele lat zadbać o losy seniorów tj. stworzenie Klubu Seniora- chociaż juz dawno pokazałem mozliwości lokalizacji takiego Klubu? /w wolnym od wielu lat lokalu w bloku… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki(@krzysztof-bielecki)
Radny
Odpowiedź do  Witold Sawicki
4 sierpnia 2020 10:05

Szanowny Panie Witoldzie! Bardzo dziękuję za Pański rzeczowy komentarz. Niestety pomimo moich półtorarocznych wysiłków, pozostali radni (bez wyjątku) nadal traktują mieszkańców Winiar jako „wkładkę mięsną” do Osiedla. I zamiast myśleć samodzielnie oraz reprezentować swoich wyborców, radni wolą bezrefleksyjnie przypodobać się w głosowaniach Zarządowi. A ten Zarząd przyspawany do swoich stołków już od ponad 20 lat, do niczego się po prostu nie nadaje. Jest mi zwyczajnie wstyd za swoje koleżanki i swoich kolegów z Rady Osiedla Winiary III kadencji 2019-2023. Rada ma też jednak ostatnio pewne osiągnięcia. Wczoraj np. dwojgu radnym z OPW udało się po długiej i ciężkiej batalii nakłonić Zarząd… Czytaj dalej »

Witold Sawicki
Witold Sawicki
Gość
3 września 2020 07:57

24 lipca br. napisałem na tej stronie zaledwie kilka uwag i sugestii pod adresem „Rady Osiedla”. Niestety jak sie okazuje prawdopodobnie NIKTz „rady….” nie czyta tych opinii, nie mówiąc już o jakimkolwiek działaniu, ponieważ z wyjątkiem Pana K.Bieleckiego nikt nie zbrał głosu w tych moim zdaniem istotnych sprawach dla mieszkańców osiedla. Potwierdza się powszechna opinia, że skład aktualnej „rady…”/ w większości w niezmienionym zestawieniu personalnym od 20 lat/ nie gwarantuje jakichkolwiek pozytywnych zmian, a tym bardziej podejmowania nowych inicjatyw. Z przykrością opuszczam „tę stronę” i czekam na następne wybory.