Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Bezpieczne Winiary”

Zapraszamy na nasze pierwsze spotkanie na temat bezpieczeństwa na Winiarach.

 

Proponujemy następujący program spotkania:

  • problematykę ochrony przed wyłudzeniami „na wnuczka” omówi funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji – profilaktyk z Komisariatu Poznań Północ;
  • problematykę zagrożeń ze strony umów kredytowo bankowych, ochronę przed lichwą itp. omówi Izabela Pietrzak, pracownik Narodowego Banku Polskiego w Poznaniu;
  • problematykę ogólnych zasad bezpieczeństwa w odniesieniu do osób starszych z ograniczeniami przedstawi Krzysztof Kapitaniuk pracownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP. Dla starszych będzie miał specjalne magnesy na lodówkę „Wnuczek radzi…” czy specjalnie przygotowane portmonetki.
  • strażnicy z zespołu profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Poznania zorganizują punkt informacyjny, w którym będą spisywali wszystkie problemy zgłoszone przez uczestników spotkania. W zależności od rodzaju sprawy (interwencji) skierują ją do realizacji przez odpowiednie służby takie jak straż miejska czy policja. W zależności od potrzeb poinformują zainteresowanych o zakresie spraw będących w kompetencjach straży. Na wyposażeniu stoiska będą między innymi czujki dymu oraz czujniki czadu przekazane przez WZKiB UMP, pudełka życia, broszury senioralne oraz ulotki informacyjne przygotowane przez Centrum Inicjatyw Senioralnych (do pobrania bezpośrednio w ich siedzibie)

Spotkanie kierujemy nie tylko do seniorów naszego osiedla, ale również do osób sprawujących opiekę nad osobami w podeszłym wieku, które nie wychodzą z mieszkań.

 

TERMIN: 23 listopada w godzinach 16:00 – 18:00
MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr. 27 im. Stefana Czarneckiego

 


Organizatorzy: Rada Osiedla Winiary i SP 27.
Koordynatorzy: Przemysław Piwecki i Robert Kołaczyk

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments