Wyniki wyborów do Rady Osiedla Winiary

W wyborach osiedlowych z dnia 24 marca 2019 roku, mieszkańcy Winiar wybrali piętnastu radnych, którzy będą reprezentować Ich interesy przez najbliższe 4 lata. Frekwencja wyborcza wyniosła 7,67%. Poniżej prezentujemy wyniki wyborów w poszczególnych okręgach.

Okręg I – osiedle Słowiańskie:

 • Uprawnionych do głosowania: 3726
 • Wydanych kart: 410
 • Głosów ważnych: 405
 • Frekwencja wyborcza: 11,00%
Lp.  Nazwisko i imię LICZBA GŁOSÓW
1. ALEKSANDROWICZ Bartosz
174
2. BIELECKI Krzysztof Tomasz
182
3. GRZEŚKOWIAK Stanisław Piotr
167
4. KOŁACZYK Robert
194
5. STADNIK Teresa Krystyna
201
6. URBANOWICZ Andrzej
169

Okręg II – osiedle Winiary:

 • Uprawnionych do głosowania: 5027
 • Wydanych kart: 325
 • Głosów ważnych: 322
 • Frekwencja wyborcza: 6,46%
Lp.  Nazwisko i imię LICZBA GŁOSÓW
1. CHUDOBIECKI Jan Jakub 212
2. GAWŁOWICZ Waldemar Krzysztof 85
3. HOŁOSYNIUK Izabella Anna 166
4. KAŹMIERCZAK Krzysztof Wojciech 171
5. KORNATOWSKI Mirosław Marian 85
6. KROMOLICKA Anna Maria 107
7. OLECH Jacek Paweł 86
8. PIWECKI Przemysław Stanisław 157
9. SZYMKOWIAK Jan Krzysztof 135
10. WOŹNIAK Stanisław Andrzej 117

Okręg III – osiedle Powstańców Warszawy:

 • Uprawnionych do głosowania: 2181
 • Wydanych kart: 104
 • Głosów ważnych: 103
 • Frekwencja wyborcza: 4,76%
Lp.  Nazwisko i imię LICZBA GŁOSÓW
1. DŁUGOSZ Zbigniew
71
2. PORADZEWSKA Krystyna Ludwika
64
3. SAWICKI Witold Zygmunt
49
4. URBANIAK Michał Radosław
54

Nowo-wybrani Radni Osiedla Winiary

 1. ALEKSANDROWICZ Bartosz
 2. BIELECKI Krzysztof
 3. CHUDOBIECKI Jan
 4. DŁUGOSZ Zbigniew
 5. HOŁOSYNIUK Izabella
 6. KAŹMIERCZAK Krzysztof
 7. KOŁACZYK Robert
 8. KROMOLICKA Anna
 9. PIWECKI Przemysław
 10. PORADZEWSKA Krystyna
 11. STADNIK Teresa
 12. SZYMKOWIAK Jan
 13. URBANIAK Michał
 14. URBANOWICZ Andrzej
 15. WOŹNIAK Stanisław

Zwycięzcom gratulujemy okazanego zaufania wyborców.

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
41 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
25 marca 2019 10:26

Ja również bardzo dziękuję wszystkim swoim wyborcom i zwolennikom.
Mam nadzieję, że nowa Rada Osiedla Winiary III kadencji z moim udziałem, będzie działać bardziej skutecznie
w interesie mieszkańców Winiar:-)

Bartosz Aleksandrowicz
Bartosz Aleksandrowicz
Administrator
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
25 marca 2019 14:16

Gratuluję wyboru, mam nadzieję, że Pański wkład w działalność Rady będzie oparty na merytoryce i zdoła Pan współpracować w grupie, z którą jak Pan wyraźnie zaznaczył na swoich materiałach wyborczych, się nie zgadza.

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Bartosz Aleksandrowicz
25 marca 2019 18:42

Dziękuję Panie Bartoszu za miłe powitanie na forum.:-)))
Być może źle się wyraziłem, ale to nie jest tak, że to tylko ja złośliwie się nie zgadzam z dotychczasowym stylem funkcjonowania ROW. Ja reprezentuję pogląd wszystkich moi wyborców.
Cieszę się, że silna grupa winiarskich radnych osiągnęła tak wysoki stopień merytorycznego konsensusu, że wszystkie głosowania kończyły się wynikiem 15:0. Ale czy naprawdę uważałby Pan za normalne, gdyby w polskim Sejmie głosowano za każdym razem 460:0!? Świadomi tego Winiarczycy najwyraźniej nie chcą funkcjonować dalej w dożywotnim systemie wodzowskim. Pozdrawiam nieustająco wszystkich radnych starych (12) i nowych (2) :-)))

Bartosz Aleksandrowicz
Bartosz Aleksandrowicz
Administrator
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
25 marca 2019 23:03

Jeśli spojrzy Pan w protokoły, zauważy wówczas, że ze względu na nieobecnych wynik 15:0 padał niezwykle rzadko 😉 Są sprawy, w których jednomyślne głosowanie jest normalną sprawą, np. – przesunięcia środków z rezerwy celem uzupełnienia brakującej kwoty przy inwestycjach; – akceptacja zadań remontowych dla miasta zgłoszonych przez winiarskie placówki oświatowe; – udziału w konkursie grantowym, gdzie przygotowana jest propozycja tylko 1 projektu. Bywają też kwestie, gdzie sam wynik głosowania jest mylący, bo nie odzwierciedla długich dyskusji, przykładowo przy ustalaniu budżetu na kolejne lata. Można się o tym było przekonać przychodząc na wcześniejsze rady, bo przecież wszystkie sesje są jawne i… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Bartosz Aleksandrowicz
26 marca 2019 18:36

Dyskusja z Panem radnym to dla takiego nowicjusza jak ja prawdziwa przyjemność Mam już 60+ i ciągle z trudem uczę się szacunku dla myślących inaczej… Jeśli napisałem, że jest to dla mnie trudne, to znaczy też, że jest niełatwe. Ale zauważalna absencja Winiarczyków podczas sesji Rady Osiedla (a także podczas wyborów! ) powinna być dla Rady co najmniej zastanawiająca. A nie jest. Winiarczycy mają swój rozum. Najwyraźniej mieszkańców nie interesują formalne i jałowe przepychanki przy budżecie Rady ani kreatywna osiedlowa księgowość. Ani wymyślanie problemów zastępczych. Mam nadzieję, że sesje Rady z moim udziałem będą dla mieszkańców ciekawsze.:-) W pełni podzielam… Czytaj dalej »

Robert Kołaczyk
Przew. Zarządu Osiedla
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
11 kwietnia 2019 19:40

Jak widać po Pana wpisach, to zapowiadają się niezbyt ciekawe sesje. Obawiam się, że przybiorą one raczej nieustannych wyjaśnień, wymyślonych przez Pana problemów, Vide Pana wpis o „kreatywnej osiedlowej księgowości”. Ktoś kto wypowiada się w ten sposób publicznie, albo ma niezbite dowody na takie działanie ( co jest nierealne, gdyż nie ma takich możliwości na Osiedlach) albo jest ignorantem i nie wie co pisze.

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Robert Kołaczyk
12 kwietnia 2019 07:45

Hm, widzę że komuś puszczają już nerwy przez Sesją Inauguracyjną.:-))))
A koń jaki jest każdy widzi. Oprócz samego konia oczywiście….

Robert Kołaczyk
Przew. Zarządu Osiedla
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
12 kwietnia 2019 21:46

Ponawiam pytanie. Proszę o konkrety w sprawie zarzucanej przez Pana „kreatywnej osiedlowej ksiegowości”?

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Robert Kołaczyk
12 kwietnia 2019 22:43

Niepotrzebnie się Pan irytuje Panie Robercie. Ja Pana bardzo cenię i lubię. Mam nadzieję, że z wzajemnością.:-) Nie mam zarzutów personalnych ani tym bardziej dowodów, bo wtedy zgłosiłbym się do RIO albo do prokuratury. Chodziło mi raczej o ogólne wrażenie moich wyborców, że środki z budżetu ROW są często kreowane i wydawane zbyt chaotycznie, nieprzejrzyście i mało racjonalnie. Bez żadnej konsultacji z mieszkańcami. Jest to jednak problem systemowy jak sądzę. Rady Osiedli w ogóle nie powinny zajmować się trudną sztuką budżetowej księgowości. Zamiast tego powinny skupić się na dbaniu o interes swoich mieszkańców. Pozdrawiam.

Robert Kołaczyk
Przew. Zarządu Osiedla
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
14 kwietnia 2019 10:44

Szanowny Panie, od 2011 roku, tj. od momentu kiedy powierzono mi funkcje przewodniczącego Zarządu ROW, funkcjonuje nasz profil na fb: Osiedle Poznań Winiary. Co roku w maju, zapraszamy mieszkańców Winiar do nadsyłania swoich propozycji do budżetu naszego osiedla. Wiele z tych pomysłów udało się zrealizować. Jak Pan prześledzi naszą stronę, zobaczy Pan również informacje o różnych konsultacjach jakie odbyły się w minionych latach. Przez 20 lat pracy w ROW, nie przypominam sobie aby Pan przysłał jakiś pomysł – projekt, propozycję do naszego Osiedlowego budżetu. Oczywiście nie licząc Pańskiej propozycji wybiegu dla psów, która została zgłoszona na ostatniej sesji ROW minionej… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Robert Kołaczyk
14 kwietnia 2019 11:12

Oczywiście Panie Robercie, obiecuję poprawę:-) Ja też sobie nie przypominam, żeby w jakiejś sprawie pytał mnie Pan o zdanie…. Do zobaczenia na Sesji.

Witold Sawicki
Witold Sawicki
Gość
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
4 kwietnia 2019 14:39

W pełni Pana popieram !!! Osobiście również ubiegałem sie o mandat radnego. Niestety tym razem nie udało się -rada zakazala oglaszac program wzborczy!. Sądzę że wybory do Rad Osiedli stanowią swoista GROTESKĘ! gdzie przy frekwencji ok.7% wzbiera sie po raz czwarty wlasciwie ten sam skad Rady!!! wystarcza glosy dotychczasowych roadnych i ich rodzin, zeby rzadzic NIEPODZIELNIE. Gatuluje dobrego samopoczucia

Krystyna Bednarek
Krystyna Bednarek
Gość
Odpowiedź do  Witold Sawicki
4 kwietnia 2019 21:04

Szanowny Panie, nie jestem spokrewniona z żadnym radnym, żadnego nawet nie znam, ale dociera do mnie gazeta „Winiarczyk”, a poza tym widzę, jak dużo korzystnych zmian zachodzi ostatnio na Winiarach. Przyznam, że z premedytacją głosowałam na dotychczasowy – wg mnie sprawdzony – skład Rady. Niska frekwencja do rad osiedli to jest problem ogólnopolski. Nikomu z głosujących się to nie podoba. Również dotychczasowi radni chcieli jak największej frekwencji. Namawiali (słyszałam od znajomych) wszystkich do głosowania, nie tylko swoich krewnych. Któryś z radnych powiedział wyraźnie, że najważniejsza jest frekwencja, a wybór zależy od woli większości. Niewątpliwym minusem tych wyborów był – jak… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Witold Sawicki
5 kwietnia 2019 09:45

Szanowny Panie Witku, dzięki za głos w dyskusji. Trzeba trochę ożywić to nasze osiedlowe forum! W pełni podzielam pański pogląd, że ordynacja wyborcza sprzyja wszelkiego rodzaju manipulacjom i nadużyciom i musi być pilnie zmieniona. Nie może być tak, że nasz „dożywotni” Przewodniczący wygrywa kolejne wybory z poparciem mniej niż 2% mieszkańców Winiar! Żałuję że Panu zabrakło kilku głosów w okręgu OPW, bo wtedy zapewne nie byłbym w nowej Radzie jedyną opozycją wobec skostniałego układu. Nie może być też tak, że dotychczasowi radni uprawiają swoistą autoreklamę w „Winiarczyku” na nasz koszt tuż przed wyborami.:-( Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do dalszej dyskusji.… Czytaj dalej »

Witold Sawicki
Witold Sawicki
Gość
Odpowiedź do  Andrzej Urbanowicz
6 kwietnia 2019 08:43

Przecież to Pan 19 marca br. przesłał do mnie e-maila z informacją iż Rada Osiedla Winiary podjęła decyzje o „wycofaniu” programów wyborczych kandydatów!!!??? Jeśli ja jako „początkujący” kandydat /Pan również zamieścił swój program!/ mogłem bez trudu znależć właściwą stronę, to sądzę że również bez żadnego problemu mogli to zrobić pozostali kandydaci /chyba że „oni” wyszli z załozenia że nie ma takiej potrzeby „bo nasi i tak wybiorą właściwych i nie będzie nam jakiś początkujący kandydat mówił jak wygrywa sie wybory”/. Było, minęło, tyle tylko, ze proszę nie insunuować mi kłamstwa !!! Moja nadzieja jest w Panu Krzysztofie Bieleckim, którego serdecznie… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Witold Sawicki
6 kwietnia 2019 09:25

Dziękuję 🙂

Witold Sawicki
Witold Sawicki
Gość
Odpowiedź do  Andrzej Urbanowicz
6 kwietnia 2019 12:37

Jest Pan młodym człowiekiem, ale maniery ma Pan jak politycy z „pewnej” demagogicznej partii. Przed panem przyszłość, proszę być asertywnym i nie ulegać wpływom „większości” !!!

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Witold Sawicki
6 kwietnia 2019 16:57

Szanowny Panie Witku, wszyscy mieszkańcy Winiar jesteśmy swoimi sąsiadami, choć często różnimy się od siebie pod każdym względem. Więc nie ma się co na siebie obrażać z powodu wychowania czy poglądów. Pamiętam, że kiedy ja miałem 23 lata, to nie odzywałem się nie pytany. A dziś młodzi ludzie mają nieskończenie większe możliwości i aspiracje. 20 lat-Biznesmen, 25 lat-Dyrektor, 30 lat-Prezes, 35 lat-Prezydent, 40 lat-Emeryt….

Wojciech Hamrol
Wojciech Hamrol
Gość
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
12 kwietnia 2019 13:39

50 lat do piachu

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Wojciech Hamrol
12 kwietnia 2019 22:47

Panie Wojciechu, trochę więcej optymizmu poproszę po wygranych wyborach:-))))) Zapraszam na Sesję Inauguracyjną!

Alicja Hamrol
Alicja Hamrol
Gość
25 marca 2019 17:15

Panie Bartoszu współpraca w grupie jest bardzo ważna, ale trzeba być otwartym na głos ludu, który to Państwa wybiera. Więc proszę być również otwartym na uwagi ludzi, którzy Wam zaufali. Pozdrawiam i życzę miłej współpracy.

Bartosz Aleksandrowicz
Bartosz Aleksandrowicz
Administrator
Odpowiedź do  Alicja Hamrol
25 marca 2019 23:08

Dokładnie to członkowie Rady robili przez ostatnie cztery lata. Wsłuchiwali się w opinie mieszkańców, pochylali nad zgłoszonymi problemami i starali w miarę możliwości realizować. Przykładem jest choćby wielokrotnie zgłaszana ostatnia modernizacja boisk na WCRS przy udziale środków grantowych. Wcześniej mało kto z nich korzystał, dziś to zdecydowanie najlepsze boiska na całym osiedlu i nawet w niezbyt pogodny dzień jak dziś, nie brakuje młodych mieszkańców aktywnie spędzających tam czas. W weekend nawet były kolejki do grania w piłkę!

Alicja Hamrol
Alicja Hamrol
Gość
Odpowiedź do  Bartosz Aleksandrowicz
26 marca 2019 13:17

No cóż ja osobiście nie zgadzam się z Pańskim zdaniem. Ja mam inne odczucia. Widzę że zaprasza Pan na sesje rady więc może kiedyś o tym podyskutujemy. Pozdrawiam

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Bartosz Aleksandrowicz
26 marca 2019 18:41

Hm, mieszkańcy, którzy zwracali się do mnie uważali ostatni remont boisk na WCRS za wyrzut pieniędzy!? Fajnie że winiarska młodzież tak chętnie ćwiczy ruch na świeżym powietrzu, ale lokalizacja tych boisk w parku tuż przy kościele od początku była pomysłem nieszczęśliwym…

Krystyna Bednarek
Krystyna Bednarek
Gość
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
4 kwietnia 2019 14:10

Dlaczego Panu nie odpowiada lokalizacja tych boisk tuż przy kościele? Wg mnie świetnie się to sprawdza. Również młodzi skupieni przy kościele mogą z boisk korzystać, bez straty czasu na dojazdy.

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Krystyna Bednarek
5 kwietnia 2019 09:43

Szanowna Pani Krystyno, bardzo dziękuję za ten wpis. Każda różnica poglądów jest motorem wszelkiego postępu. Proszę sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, czy uważałaby Pani za normalne, gdyby na dziedzińcu kościoła Dominikanów było boisko do koszykówki, a na Placu Pomorskim przed kościołem Vianneya np. pole dla golfistów albo tor dla cyklistów i deskarzy!? Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do dalszej dyskusji. SMS 787466990 kjbielecki@wp.pl

Krystyna Bednarek
Krystyna Bednarek
Gość
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
25 kwietnia 2019 13:18

Pół godziny temu przechodziłam na placu przed winiarskim kościołem, zeszłam schodami i w promieniach pięknego słońca popatrzyłam na bawiące się na boiskach dzieci i młodzież. Wspaniały widok. Wspaniała symbioza („Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie”). Plac przed poznańskimi Dominikanami jest wewnątrz klasztornych murów i chyba wielkością zbliżony do placu przed kościołem winiarskim, usytuowanym U GÓRY schodów. Teren poniżej schodów na pewno nie jest placem przed kościołem. Zresztą uważam tę akurat dyskusję za jałową, bo boiska już są i wierzę w rozsądek Szanownych Radnych, którzy chyba nie zaczną niszczyć tych boisk… Proszę raczej skoncentrować się na usunięciu szpetnej pozostałości po pawilonie samu.… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Krystyna Bednarek
26 kwietnia 2019 07:27

Szanowna Pani Krystyno, wlała Pani swoim ostatnim wpisem prawdziwy miód w moje serce! Nie ma na świecie piękniejszego widoku niż bawiące się radośnie dzieci w zielonym parku zalanym promieniami pięknego wiosennego słońca! W 200% podzielam wszystkie Pani cenne uwagi. Szkoda tylko że w nowej Radzie Osiedla jestem osamotniony.
Chętnie umówię się z Panią na spacer po naszych Winiarach, to porozmawiamy więcej. Proszę tylko o SMS 787 466990

Krystyna Bednarek
Krystyna Bednarek
Gość
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
8 maja 2019 21:16

Panie Krzysztofie, dziękuję serdecznie za odpowiedź i zaproszenie do wspólnego spaceru. Na razie jestem bardzo zajęta (pobyt dzienny na rehabilitacji) i muszę odmówić. Zresztą poniżej odpowiedział też pan Robert i – jak widzę – Rada Osiedla ma swoje plany, w których nie uwzględnia głosów mieszkańców. Trudno! Siłownia przy osiedlu Powstańców Warszawy jest bardzo uboga (a plac zabaw dla dzieci i boiska dla młodzieży spore). Tam ćwiczę tylko 15 minut, potem przemieszczam się za Kaufland (to już winogradzkie osiedle Przyjaźni), gdzie urozmaicony „park maszynowy” pozwala starszym ludziom ćwiczyć nawet godzinę. Z przyrządów tych korzysta bardzo dużo emerytów. Nieraz nawet są kolejki… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
Odpowiedź do  Krystyna Bednarek
9 maja 2019 17:50

Szanowna Pani Krystyno, bardzo dziękuję za kolejny wpis. Podziwiam szczerze Pani zapał i talenty gimnastyczne. A także troskę o jakość naszej wspólnej przestrzeni. To prawda, że starsi ludzie nie mają na Winiarach poza parafią żadnego miejsca, gdzie mogliby się swobodnie spotykać. A na OPW stoi od lat duży, pusty, miejski lokal. W poniedziałek jest Sesja Rady Osiedla, na którą serdecznie zapraszam. Może będzie okazja, aby się lepiej poznać:-)

Krystyna Bednarek
Krystyna Bednarek
Gość
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
12 maja 2019 22:04

Panie Krzysztofie, dziękuję za odpowiedź. Jak już wspomniałam wyżej – jeżdżę teraz na całodzienną rehabilitację (pobyt dzienny w szpitalu) i nie mogę w związku z tym skorzystać z zaproszenia. Ale mam nadzieję, że prędzej czy później skorzystam. Ten pusty lokal rzeczywiście można by było świetnie wykorzystać. Ma Pan jakieś pomysły?

Robert Kołaczyk
Przew. Zarządu Osiedla
Odpowiedź do  Krystyna Bednarek
8 maja 2019 02:52

Pani Krystyno, Rada Osiedla Winiary nie planuje usuwania istniejących boisk. W planach mamy rozbudowę obiektu o urządzenia zabawowe dla dzieci oraz ławki, a także nasadzenia drzew i krzewów. Automatyczna, samoobsługowa toaleta ma być zapleczem sanitarnym dla całego obiektu sportowo-rekreacyjnego.

Krystyna Bednarek
Krystyna Bednarek
Gość
Odpowiedź do  Robert Kołaczyk
8 maja 2019 21:18

Panie Robercie, dziękuję za odpowiedź. Odpisałam w zakresie tego tematu już wyżej panu Krzysztofowi. Nie będę zatem tu się powtarzać. Z przykrością jednak podkreślę , że Rada Osiedla Winiary lekce sobie waży seniorów. Inne osiedla w równym stopniu myślą o przedstawicielach wszystkich pokoleń – zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób starszych. Winiary preferują młodych. Nie mam nic przeciwko młodym. Cieszę się, że mają gdzie aktywnie spędzać czas i np. grają w piłkę, a nie „schodzą na złą drogę”. Ale będąc seniorką, optuję za jakimś przyjaznym miejscem dla osób starszych.
Serdecznie pozdrawiam

Robert Kołaczyk
Przew. Zarządu Osiedla
Odpowiedź do  Krystyna Bednarek
8 maja 2019 22:48

Pani Krystyno, ROW wybudował cztery siłownię zewnętrzne dla seniorów na naszym osiedlu. Dwie z nich znajdują się kilkaset metrów od WCRSu. Jedna na Boninie przy XXV LO a druga w Rogalu. Kilka Pani propozycji jest ciekawych np. źródłelko wody pitnej. W najbliższym czasie będziemy stworzyć plan na 4 lata. Proszę podesłać swoje pomysły. Może uda się coś z nich wykorzystać. Pozdrawiam

Krystyna Bednarek
Krystyna Bednarek
Gość
Odpowiedź do  Robert Kołaczyk
9 maja 2019 14:49

Panie Robercie. Dziękuję za szybką odpowiedź. Bonin to trochę daleko ode mnie. Sprawdzę, ile czasu zajmie mi dostanie się do Rogala i jakie tam są przyrządy. Jeżeli będą tam „moje” (tzn. sprawdzone, ulubione), to może zacznę ćwiczyć tam. Co do pomysłów, to nie mam ich zbyt wiele, ale te, które mam, to głównie związane są z rekreacją (którą lubię, mimo coraz gorszej sprawności, spowodowanej wiekiem). Bardzo brakuje mi ścieżek rowerowych wzdłuż przejść dla pieszych przez wszystkie odnogi skrzyżowania Piątkowskiej z Al. Solidarności. Istnieje tylko jedna – przez Piątkowską od strony McDonalda. Czy jest jakaś ważna przyczyna, że przy pozostałych pasach… Czytaj dalej »

Robert Kołaczyk
Przew. Zarządu Osiedla
Odpowiedź do  Krystyna Bednarek
11 maja 2019 19:53

Pani Krystyno, polecam siłownię na Boninie. Widzę, że ta w Rogalu Pani nie zadowoli. Odnośnie dojazdu rowerem z Winiar do ul. Strzeszyńskiej – to raczej trudny temat. Ale sprawdzę czy ” Rowerowy Poznań” ma jakiś gotowy projekt. Fajnie na rolkach można pojeździć wzdłuź Witosa i Niestachowskiej. Jest tam dużo rolkarzy a także wzdłuż Mieszka I. Fragment boiska asfaltowego jest przy Biedrone na Sokoła ( ale może ono być zbyt małe dla Pani akrobacji :-). Pomysł z źródełkiem wody pitnej jest super. Kupuję. Dziękjuę za pomysły oraz i serdecznie pozdrawiam.

Krystyna Bednarek
Krystyna Bednarek
Gość
Odpowiedź do  Robert Kołaczyk
12 maja 2019 22:00

Dziękuję za informację i zainteresowanie tematem ścieżki rowerowej do Strzeszyńskiej (raz tylko jechałam w tamtym rejonie Lechicką – a właściwie jej poboczem – i myślałam, że dostanę zawału, gdy obok mnie mknęły tiry).
Serdecznie pozdrawiam

Robert Kołaczyk
Przew. Zarządu Osiedla
Odpowiedź do  Krystyna Bednarek
14 maja 2019 19:41

Pani Krystyno. Z informacji otrzymanych od ” Rowerowego Poznania” czyli Daniela Maleckiego, temat połączenia al.Solidarności, przez Piatkowską, Juraszów z ul. Strzeszyńską jest na „tapecie” w ZDM. Czyli jest szansa na to, że coś się ruszy z tym tematem. Pozdrawiam

Krystyna Bednarek
Krystyna Bednarek
Gość
Odpowiedź do  Robert Kołaczyk
15 maja 2019 00:49

Super, dziękuję. Perspektywa nawet lepsza niż marzyłam – połączenie z al. Solidarności.
Serdecznie pozdrawiam