Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Bielecki
Radny
17 czerwca 2019 10:31

Witam wszystkich Winiarczyków, a w szczególności mieszkańców ul. Sokoła powyżej ul. Szydłowskiej.
Korzystając z okazji chciałbym zachęcić Państwa do wyrażenia swojego zdania na temat pomysłu pana Lisiaka i Rady Osiedla Winiary, aby zamienić ostatni w okolicy pas publicznej zieleni przy ul. Sokoła ( od trafostacji aż do kościoła ) na wielki PARKING.
ZDM właśnie zlecił za 40000 zł wykonanie stosownego projektu, który ma być gotowy jesienią.
W załączniku jest moje ostatnie pismo w tej sprawie do Przewodniczącego Rady Osiedla, Pana .
Bardzo proszę o Państwa komentarze na naszym forum albo SMS 787 466990.
Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Bielecki, Radny.

Krzysztof Bielecki
Radny
19 czerwca 2019 10:48

Informuję niniejszym Szanownych Państwa, że Rada Osiedla Winiary ODRZUCIŁA w poniedziałek mój wniosek o niezwłoczne zaproszenie mieszkańców na spotkanie i dyskusję na temat przyszłości ul. Sokoła. Do takiego spotkania dojdzie być może dopiero późną jesienią, kiedy będzie już gotowy projekt nowego parkingu i nowej organizacji ruchu. A wtedy będzie już raczej za późno, aby dokonywać w nim istotnych zmian. Za późno będzie zwłaszcza na odpowiedź na kluczowe pytanie, czy zamiana całego zadrzewionego pasa zieleni po zachodniej stronie ul. Sokoła ( od trafostacji do kościoła ) na wielki parking dla dewelopera jest w ogóle zasadna i konieczna? Zapraszam więc wszystkich sąsiadów… Czytaj dalej »

Bartosz Aleksandrowicz
Bartosz Aleksandrowicz
Radny
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
20 czerwca 2019 13:31

Panie Radny, jest Pan bardzo aktywny w omawianym temacie (co rozumiem ze względu na zamieszkanie tuż obok) i w każdym działaniu widzi Pan spiski na korzyść dewelopera (na co już żadnych logicznych argumentów Pan nie ma, co widać choćby po temacie powyższego komunikatu, gdzie na mailach pisał Pan – cytuję „zajęcie pasa drogowego ul. Sokoła przez dewelopera Winiarska 40”, „spodziewany chaos i paraliż komunikacyjny okolic ul. Sokoła wywołany przez niedopuszczalną i kuriozalną budowę Winiarska 40” – a utrudnienia okazały się być spowodowane pracami energetycznymi (jakaś autorefleksja?) Warto, by przy omawianiu publicznie tematu przedstawiać go rzetelnie, czyli bez pomijania niewygodnych dla… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Odpowiedź do  Bartosz Aleksandrowicz
21 czerwca 2019 09:57

Witam Panie Bartoszu, Bardzo dziękuję za wczorajszy wpis. Niestety nie mogę się ustosunkować do Pańskich wywodów, bo moje konto na tej stronie nie działa do końca prawidłowo. Przyznaję, że początkowo nie odgadłem iż pas drogowy ul. Sokoła będzie zajmowany przez jakąś inną wielką budowę niż „Winiarska 40”. Składam w związku z tym samokrytykę. Po prostu zmylony zostałem wadliwym oznakowaniem ulicy, które się pojawiło tu w dn. 6 czerwca 2019. Nie ma też żadnego paraliżu komunikacyjnego na Sokoła, gdyż jak się okazuje właściciele parkujących tam samochodów z łatwością znaleźli sobie inne miejsca postojowe i wszyscy są zadowoleni. Sytuacja ta pokazuje jasno,… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Radny
23 czerwca 2019 16:53

Przy okazji robót prowadzonych na „górnym” odcinku ul. Sokoła, chciałbym uczulić Radę Osiedla w osobach Panów Radnych Chudobieckiego i Kołaczyka na problem „dolnej” części tej pięknej niegdyś ulicy. Sytuacja drogowo-parkingowa jest tam OD DAWNA nie do przyjęcia z punktu widzenia gęstości i bezpieczeństwa ruchu. Zwłaszcza dla rowerzystów. Wnoszę więc niniejszym, aby Rada Osiedla na prośbę mieszkańców niezwłocznie pochyliła się z troską nad tym zaniedbanym rejonem. Tak jak już od lat z „troską się pochyla” nad okolicą ul. Sokoła powyżej ul. Szydłowskiej. Kopię tego wniosku przesłano mailem do wszystkich radnych.
Pozdrawiam Krzysztof Bielecki, Radny

Bartosz Aleksandrowicz
Bartosz Aleksandrowicz
Radny
Odpowiedź do  Krzysztof Bielecki
23 czerwca 2019 22:52

Panie Krzysztofie, do kogo tak właściwie się Pan teraz zwraca… – Rady Osiedla jako organu określonego statutowo; – Rady w rozumieniu wszystkich radnych; – wybranych osób pełniących określone funkcje – Przewodniczącego Rady i Przewodniczącego Zarządu? Nie pierwszy raz myli Pan pojęcia i w perspektywie czasu trudno nie odnieść wrażenia, że czyni Pan to celowo. Przechodząc do przedmiotu dyskusji, odpowiem na oba ostatnie posty w dyskusji: 1. Czy jest Pan pewien, że poradzenie sobie przy czasowych utrudnieniach rozwiązuje problem na odcinku od Szydłowskiej do Sokoła? Czy wg Pana z takiego rozwiązania mieszkańcy będą zadowoleni? Jeśli w obu przypadkach odpowie Pan twierdząco… Czytaj dalej »

Krzysztof Bielecki
Odpowiedź do  Bartosz Aleksandrowicz
25 czerwca 2019 09:50

Cieszę się, że Pan Radny przyłączył się tak energicznie i konstruktywnie do dyskusji na wywołany przeze mnie temat ul. Sokoła i okolic. Taka rzeczowa debata z udziałem mieszkańców powinna była się odbyć już 5-6 lat temu, kiedy tylko pojawił się pierwszy genialny w swojej prostocie „pomysł” usunięcia z jezdni ul. Sokoła parkujących tam od 50 lat samochodów. Sam Pan widzi ile opcji i wątpliwości rodzi się natychmiast w wyniku tak drobnej zmiany w historycznie utrwalonym układzie drogowym na jednej bocznej winiarskiej ulicy. Jakby ktoś otworzył puszkę Pandory.:-( Trudno mi jednak z Panem polemizować, ponieważ różnimy się fundamentalnie pod każdym względem.… Czytaj dalej »