Uczniowie SP 89 uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w sposób szczególny włączyła się w obchody 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Przedpołudnie, 9 listopada, rozpoczęło świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Mieliśmy przyjemność wysłuchania prezentacji historycznej w wykonaniu ósmoklasistów oraz koncertu skrzypcowego w wykonaniu uczennicy ze Szkoły Muzycznej mieszczącej się przy ul. Głogowskiej.

Niezwykle uroczysty był moment wniesienia na płytę boiska flagi biało-czerwonej. Wielu z nas łza zakręciła się w oku, kiedy cała społeczność naszej szkoły, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewała hymn państwowy.

To wielkie święto uczciliśmy również uroczystym strojem. W swoich mundurach również godnie prezentowali się harcerze i pięknie wyglądały zuchy. Niezwykle ważnym dodatkiem do stroju były wykonane przez uczniów, ich rodziców, dziadków i pracowników szkoły rezetki.

W holu patrona przygotowana została wystawa prac uczniów, którzy wzięli udział w konkursach plastycznych i literackim. Natomiast prezentacja z holu na parterze pozwoliła nam sprawdzić, czy jesteśmy patriotami.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z dzisiejszego święta:

 

 

Więcej materiałów filmowych dostępnych jest na stronie SP 89.

 

Źródło: SP 89

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments