Tłumy na wczorajszej wycieczce PTTK po Winiarach!

Jak zapowiadaliśmy na łamach naszej strony, w ramach niedzielnych „Przechadzek po mieście” organizowanych przez PTTK, wczoraj odbyła się wycieczka po Winiarach.

Frekwencja podczas spaceru organizowanego przez poznański oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego dopisała – udział w niej wzięło ok. 150 osób! – W związku z tym, że wszystkich punktów nie udało się zrealizować, prowadzące spacer przewodniczki już zapowiedziały, że odbędzie się kontynuacja wycieczki – zapewniają organizatorzy. -Dzięki ich opowieściom uczestnicy mogli ujrzeć oczami wyobraźni Winiary sprzed lat – płynący swą doliną Wierzbak, gospodarstwa na terenach których stały kapliczki, a w nich święci, którzy byli ważnym elementem życia ówczesnych mieszkańców, bamberskich osadników, którzy w zgodzie żyli obok polskich gospodarzy, winiarskich Sokołów. Dziś ten dawny świat zastąpiony jest przez blokowiska. Warto jednak od czasu do czasu wybrać się z przewodnikiem, także tym drukowanym, i poszukać tej historii, która kiedyś się wydarzyła.

Jak informuje PTTK, w ramach XXV edycji niedzielnych „Przechadzek po mieście” planowane jest powtórzenie wycieczki po Winiarach.

 

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia:

 

Fot. PTTK – Poznań

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments