SP89 bierze udział w konkursie „Szkoła Małego Inżyniera”

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 89 prosi o pomoc w głosowaniu w ramach odbywającego się konkursu „Szkoła Małego Inżyniera”. Polega on na promocji nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów.

W ramach projektu „Szkoła Małego Inżyniera” placówki oświatowe mogą uzyskać kompletny i unikatowy zestaw, który dostarczy im wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki uczniów szkoły. W skład każdego z nich wchodzą: zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych, całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole, pełen niezwykłych pokazów stanowisk edukacyjny oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole. Nagrody otrzyma 13 placówek, które uzyskają największą liczbę punktów w głosowaniu.

Głosowanie trwa od 16 listopada do 20 grudnia i polega na internetowym wybraniu spośród uczestników konkursu „Szkoły Podstawowej nr 89 im. K. K. Baczyńskiego w Poznaniu”. Każdego dnia można oddać jeden głos z danego urządzenia (komputer, tablet, telefon komórkowy). Kliknij tutaj, by przejść do strony konkursowej.

Projekt jest realizowany jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments