Rusza XVII edycja konkursu „Poznański Wolontariusz Roku”

Od 2 listopada można zgłaszać kandydatury w XVII edycji konkursu „Poznański Wolontariusz Roku”, w którym promowana jest idea wolontariatu i honorowane są osoby, które aktywnie działają na rzecz miasta i jego mieszkańców. Zgłoszenia można przesyłać do 20 listopada.

Wokół nas są osoby, które warto docenić za ich codzienny trud i poświęcenie. W tym roku konkursowi przyświeca hasło „Zwykli ludzie, niezwykłe działania!”, ponieważ to zwyczajni ludzie, których mijamy na co dzień, podejmują działania na rzecz drugiego człowieka, na rzecz społeczności lokalnej, zwierząt, kultury czy też sportu. Kierują się przy tym życzliwością, serdecznością i okazują dobre serce – wyjaśnia Magdalena Pietrusik–Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

„Poznański Wolontariusz Roku” to konkurs, który ma na celu wspieranie idei wolontariatu wśród mieszkańców Poznania. Dzięki niemu uhonorowane zostają osoby aktywnie działające na rzecz miasta i Poznaniaków, poświęcające swój czas dla dobra innych. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego pana prof. dr hab. Jacka Wysockiego.

Kandydata można zgłosić w jednej z 5 kategorii:

  • indywidualna,
  • młodzieżowa,
  • 50+,
  • zespołowa,
  • wolontariat pracowniczy.

Prawo zgłoszenia kandydatury przysługuje każdemu mieszkańcowi Poznania oraz organizacjom pozarządowym. Wypełniony formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na tej stronie, należy przesyłać na adres ngo@um.poznan.pl do 20 listopada 2016 roku.

Laureaci konkursu zostaną wybrani przez Kapitułę konkursową 6 grudnia 2016 r.

Podczas uroczystej gali otrzymają oni statuetkę Poznańskiego Wolontariusza Roku 2016 oraz nagrodę pieniężną z rąk Prezydenta Miasta Poznania. Po części oficjalnej odbędzie się koncert, którego wykonawca będzie niespodzianką.

Gala w tym roku odbędzie się 15 grudnia, w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Plakat konkursowy /Fot. UMP

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments