Retinopatia cukrzycowa – bezpłatne badania przesiewowe dla mieszkańców Poznania

Retinopatia cukrzycowa to skutek powikłań cukrzycy. Nieleczona prowadzi nieuchronnie do uszkodzenia siatkówki, pogorszenia widzenia i często do ślepoty. Jednak podjęcie leczenia we właściwym czasie skutecznie chroni przed w/w niekorzystnymi następstwami i u większości chorych prowadzi do zachowania widzenia. Jedynym sposobem wczesnego wykrycia retinopatii cukrzycowej jest poddawanie się cyklicznym badaniom okulistycznym!

Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „OKULISTYKA 21″ realizuje projekt „Retinopatia cukrzycowa – wiem i zapobiegam” skierowany do mieszkańców Poznania powyżej 60 roku życia, u których została zdiagnozowana cukrzyca.

W ramach działań edukacyjnych i diagnostycznych podjętych w projekcie, seniorzy zostaną wyposażeni w niezbędną wiedzę dotyczącą zarówno zagrożeń związanych z występowaniem retinopatii cukrzycowej, jak również dowiedzą się jak diagnozować chorobę i zapobiegać jej negatywnym skutkom.

Chcesz wiedzieć więcej na temat retinopatii cukrzycowej?

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi na: www.okulistyka2t.plwww.wiemoamd.pl, a także do kontaktu mailowego oraz telefonicznego, w celu rejestracji na bezpłatne badania przesiewowe dla mieszkańców Poznania w wieku 60+ ze zdiagnozowaną cukrzycą oraz uzyskania materiałów w formie papierowej: tel. 533 335 814 od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-15:00 e-mail: retinopatiacukrzycowa@gmail.com.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Poznania.

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments