Radni Osiedla Winiary rozdawali „Pudełka Życia”

Dziś Radni Rady Osiedla Winiary wsparli akcję Centrum Inicjatyw Senioralnych. Przewodniczący Jan Chudobiecki, wraz z Wiceprzewodniczącym Andrzejem Urbanowiczem oraz Radnymi Michałem Urbaniakiem, Janem Szymkowiakiem, Stanisławem Woźniakiem oraz Zbigniewem Woźnym  pod kościołem pw. Św. Stanisława Kostki rozdawali osobom starszym i samotnym „Pudełko życia” zawierające formularze na istotne informacje w razie potrzeby udzielenia pomocy medycznej, takie jak m.in. historia chorób, zażywane medykamenty czy uczulenie na leki.

Poznańskie Pudełko Życia ma na celu usprawnienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. W pudełku seniorzy i seniorki znajdą informacje, które posłużą do jak najodpowiedniejszego przygotowania pudełka, tak by mogło jak najlepiej spełniać swoją funkcję. W pudełku znajduje się również dwustronna Karta Informacyjna, która jest kluczowa dla sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej. Karta składa się z dwóch części, które należy wypełnić drukowanymi literami. Część medyczną, dotyczącą przebytych chorób, operacji i zażywanych leków wypełnia lekarz.

Więcej informacji o projekcie pod tym adresem.

Rada Osiedla z pewnością powtórzy akcję rozdawania „Pudełek Życia”. Planowane jest także nawiązanie współpracy w tym celu ze szkołami i Spółdzielnią Mieszkaniową „Jeżyce”.

 

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments