„Rada Osiedla Winiary dała dowód, że jej wybór był nieporozumieniem” – Radny Krzysztof Bielecki o przebiegu XI Sesji

OPINIA: RADNY KRZYSZTOF BIELECKI

W dniu 3 sierpnia 2020 odbyła się kolejna XI sesja Rady Osiedla Winiary III kadencji.

Z ciekawszych tematów: Pan Przewodniczący J. Chudobiecki odczytał pismo Administracji budynków Piątkowska 123 wyrażające zaniepokojenie planami realizacji pomysłu Pana Kołaczyka, aby ustawić w tym rejonie ok. 50 szarych słupków blokujących. Skutkiem (celem) tego projektu miałoby być bowiem odcięcie właścicieli tamtejszych gruntów i firm (poczta, lombard, księgowość, sklep, kwiaciarnia i innych) od możliwości dostępu (dojazdu) do drogi publicznej, czyli ul. Piątkowskiej i Plebańskiej.

Wcześniej, podczas głosowania w pkt. 6 porządku obrad, następujący Radni:

Aleksandrowicz, Chudobiecki, Długosz, Kaźmierczak, Kromolicka, Kołaczyk, Piwecki, Poradzewska, Szymkowiak, Woźniak BEZTERMINOWO zrezygnowali ze swych kompetencji Radnych na rzecz Zarządu Osiedla. Jedynym głosującym przeciw był radny Bielecki.


W ten bezprecedensowy sposób Rada Osiedla Winiary III kadencji przeszła do historii.

Głosując gremialnie ZA przekazaniem swych uprawnień w ręce Zarządu Osiedla (czyli de facto Pana Przewodniczącego J. Chudobieckiego), Rada Osiedla Winiary dała dowód, że jej wybór był nieporozumieniem, a Radni in gremio nie są w stanie podołać obowiązkom wobec swoich wyborców i mieszkańców Winiar. Przypuszczalnie tych 10 radnych zostało też wcześniej odpowiednio poinstruowanych przez Zarząd jak mają zagłosować w tej sprawie, ponieważ nikt z nich nie próbował nawet zabrać głosu w kwestii tej niezwykle ważnej i kontrowersyjnej Uchwały.

Mam nadzieję, że Państwo Radni poniewczasie zrozumieją swój błąd, kiedy okaże się, że była to być może ostatnia Sesja Rady Osiedla Winiary zwołana przez Pana Przewodniczącego Chudobieckiego.

Ubolewam także, że Zarząd Osiedla zupełnie zignorował kilkukrotne wnioski radnego A. Urbanowicza o zmianę sposobu organizacji sesji Rady Osiedla ze stacjonarnej na zdalną.


Autorem wpisu, ponoszącym odpowiedzialność za zawarte w nim treści, jest radny Krzysztof Bielecki.
Administracja strony nie przeprowadza weryfikacji zawartości opinii członków Rady.


Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments