Przewodniczący Zarządu Osiedla podsumowuje rok 2018

Rok 2018 już za nami i można go śmiało podsumować. Na budżet Rady Osiedla Winiary należy patrzeć przede wszystkim w dwóch aspektach. Pierwszy to realizacja zadań związanych z remontami, inwestycjami oraz projektami, a także zadań związanych z szeroko pojętą integracją mieszkańców naszego fyrtla.

Największą naszą inwestycją w minionym roku, była modernizacja Winiarskiego Centrum Rekreacji i Sportu. Dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu grantowego, udało nam się wyremontować boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Dostawiliśmy nową piaskownicę i powstał street workout. Całkowity koszt wyniósł około 470 tys. zł. (w tym 119,5 tys. zł z naszego budżetu).

Drugim zadaniem zgłoszonym do realizacji przez mieszkańców już dwa lata temu była budowa chodników na ulicy Kowalskiej i ulicy Piątkowskiej (na wysokości ul. Nasiennej). Koszt inwestycji realizowanej przez ZDM wyniósł 114,7 tys. zł.

Prawie 60 tys. zł zużytkowaliśmy na rewitalizację skweru przed blokiem nr 5 na osiedlu Powstańców Warszawy.

Na rozbudowę siłowni zewnętrznej przy boiskach XXV LO wydaliśmy kwotę 20 tys. zł. W tym miejscu należy wspomnieć o kosztach związanych z utrzymaniem naszych obiektów, czyli boisk i placów zabaw na osiedlu Powstańców Warszawy oraz Winiarskim Centrum Rekreacji i Sportu. W ubiegłym roku była to kwota 36,1 tys. złotych.

7
Dodaj komentarz

avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
ZDJĘCIA I OBRAZY
 
 
 
INNE PLIKI
 
 
 
2 Wątki komentarzy
5 Wątek odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Komentarz z największą liczbą interakcji
Najczęściej komentowany wątek
3 Liczba komentujących
Alicja HamrolRobert KołaczykKrzysztof Bielecki Autorzy ostatnich komentarzy
  Włącz powiadomienia o nowych komentarzach  
Powiadom o
Krzysztof Bielecki
Radny
Krzysztof Bielecki

Witam Panie Robercie, wielka szkoda, że wśród zasług Rady Osiedla za rok 2018 pominął Pan wkład Rady w zabetonowanie przez dewelopera ogródków działkowych przy Winiarskiej 40! Szkoda też, że Rada Osiedla z księdzem proboszczem od 20 lat nie robi nic w kwestii ulicy Rejtana, która powinna być reprezentacyjną ulicą naszej parafii, a wygląda jak w średniowieczu…. Poza tym mieszkańcy, z którymi ja rozmawiam, uważają ostatni „lifting” boisk przy kościele za zwykłe wyrzucanie pieniędzy. Mam nadzieję, że „zintegrowani” w ten sposób Winiarczycy podziękują Państwu w nadchodzących wyborach….:-))))

Krzysztof Bielecki
Radny
Krzysztof Bielecki

Szanowny Panie Przewodniczący,
Czy widział Pan już co deweloper Constructa Plus zrobił z NASZYMI ulicami: Źródlaną, Sokoła i Winiarską po kilku zaledwie dniach od rozpoczęcia budowy?
Czy naprawdę nie przeszkadza to Radzie Osiedla Winiary?
Czy wolno też zapytać w czyim interesie pojawił się Pan wczoraj „rzutem na taśmę” w ZDM? No bo chyba nie w interesie mieszkańców ul. Winiarskiej?

Alicja Hamrol
Gość
Alicja Hamrol

Podejrzewam że takie niedogodności ze strony inwestora będą przejściowe tzn. będą trwały tak około trzech lat. Nie mówiąc o hałasie. No ale cóż później będzie super park pod linią wysokiego napięcia jak znalazł dla dzieci i staruszków i na pewno będziemy mieć nowe drogi 🤔

Krzysztof Bielecki
Radny
Krzysztof Bielecki

Pani Alicjo, bardzo dziękuję za komentarz. Wiem, że deweloper i jego budowa Winiarska 40 irytują wiele osób. Mnie jednak bardziej irytuje postawa Rady Osiedla Winiary. Dlatego zdecydowałem się kandydować w wyborach. Poczekajmy jeszcze na komentarz Pana Kołaczyka. Może się pojawi na forum i coś wyjaśni. Informuję też, że 18 marca odbędzie się ostatnia sesja Rady tej kadencji. Warto przyjść do SP27. Pozdrawiam wszystkich Winiarczyków:-)