Przewodniczący Zarządu Osiedla po spotkaniu w ZDM

W dniu wczorajszym, wspólnie z Przewodniczącymi Janem Chudobieckim i Przemysławem Piweckim, spotkaliśmy się z pracownikami Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Podczas merytorycznego i konstruktywnego spotkania ustaliliśmy zakres zadań jakie planujemy wykonać w tym roku. W związku z ograniczoną ilością środków i znacznym wzrostem kosztów, musieliśmy dokonać przesunięć naszych funduszy.

ul. Piątkowska

W pierwszej kolejności zostaną wykonane budowy chodników na ulicy Piątkowskiej ( brakujący odcinek w kierunku ulicy Nasiennej ) oraz na ulicy Kowalskiej. Łącznie na te dwa zadania przeznaczyliśmy prawie 120 tys. zł. W ramach prac celowych, wykonamy remont chodnika na ulicy Żegockiego. ( prawie 100 tys.zł ). Do połowy roku ZDM przygotuje analizy bezpieczeństwa na ulicy Szydłowskiej ( skrzyżowania z Sokoła i Źródlaną). W związku planowaną budową miejsc postojowych na ulicy Sokoła, do czerwca mamy otrzymać zarys koncepcji organizacji ruchu na odcinku od Koronnej do Szydłowskiej.

Ul. Kowalska

Po analizie możliwości uporządkowania ulicy Plebańskiej, uzgodniliśmy, że w przyszłym roku przeznaczymy środki na projekt zagospodarowania tego miejsca. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na ulicy Piątkowskiej, ZDM zmieni oznakowanie pionowe we wskazanych przez nas miejscach. Niestety nie udało nam się ustalić terminu doświetlenia tych przejść. Na Osiedlu Powstańców Warszawy wykonamy nasadzeń drzew i krzewów na skwerze przed blokiem nr. 5. Na koniec spotkania ku naszemu dużemu zaskoczeniu, okazało się jedna z radnych załatwiła nam 200 tys. zł na remont jednej z ulic.

Ul. Plebańska

Nasze zdziwienie było tym większe, gdyż remont tej ulicy nie był uzgodniony z Radą Osiedla Winiary i nie był przez nas palowany. Bardzo pani radnej dziękujemy za zainteresowanie naszym osiedlem, tylko zastanawiamy się dlaczego dopiero teraz i dlaczego nie to zadanie, które jest dla nas priorytetowe?

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments