Plan zadań inwestycyjnych Rady Osiedla Winiary na lata 2019-2023

W załączonej tabeli podane są różne propozycje. Są to przede wszystkim zadania inwestycyjne i jest ich dość dużo, jak na nasz budżet osiedlowy. Sukcesywnie będziemy pytali się odpowiednie jednostki miejskie o możliwości ich realizacji. Już teraz wiemy, że zagospodarowanie działek wzdłuż ul.Szydłowskiej musimy odłożyć na później, gdyż nie mamy środków na przejęcie ich na utrzymanie. Budowa chodnika między al.Solidarności, również będzie trudna do wykonania, ponieważ jest tam fragment działki prywatnej. Kilka zadań musi być uzgodnionych z SM Jeżyce i od ich woli będzie zależało czy będą one wykonane.

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Witold Sawicki
Witold Sawicki
Gość
10 lipca 2019 13:42

Jak ewidentnie widac z przyjętego planu inwestycyjnego przez Radę Osiedla na najblizsze lata, wiekszość przedsięwzięć to inwestycje gospodarcze miasta. W planie RO brakuje jakichkolwiek działań społecznych na rzecz mieszkańców np. utworzenie Klubu Seniora /istnieja realne mozliwości do stworzenia tego typu placówki np. w bloku nr.6 OPW/, utworzenie parkingu wzdłuz ul.Solidarności dla mieszkańców OPW /do niedawna istniał tam parkig prywatny/, realna pomoc mieszkańcom bloku.nr.9 /bardzo biedni ludzie zamieszkujący z osobami niepełnosprawnymi/, zbudowanie systemu monitoringu na osiedlu, co pozwoli na zwiekszenie bezpieczeństwa mieszkańców, zadbanie o porządek na osiedlu- tzn. wyegzekwowanie obowiązków ciążących na odpowiednich słuzbach miejskich /np. od wczesnej wiosny wzdłuz ul.… Czytaj dalej »

Alicja Hamrol
Alicja Hamrol
Gość
Odpowiedź do  Witold Sawicki
10 lipca 2019 18:40

W pełni podzielam Pańskie uwagi. Moje działania w kierunku zablokowania inwestycji na ul. Winiarskiej 40 pomimo wcześniejszych ustaleń z przewodniczącym, ROW zupełnie zignorowała. Myślę więc, że działania na rzecz mieszkańców to nie bajka tego składu osobowego ROW. Zresztą wystarczy rozejrzeć się ile developerskich inwestycji rozkwitło ostatnio wokół nas. Niedługo znikną wszystkie ostoje zieleni. Może jednak warto byłoby pomyśleć o nasadzeniach drzew dla przyszłych pokoleń? Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję poznać Pana na sesji rady w przyszły poniedziałek.

Bartosz Aleksandrowicz
Bartosz Aleksandrowicz
Administrator
Odpowiedź do  Alicja Hamrol
11 lipca 2019 11:09

Jak chciałaby Pani LEGALNIE zablokować prywatną inwestycję na prywatnej działce w momencie kiedy inwestor posiada wszelkie potrzebne zezwolenia, warunki zabudowy itp.? Jeśli ktoś jest w posiadaniu działki, może ją zabudować, tak jak i Pani może swoją posesję całkowicie zabudować i postawić wszystko na co otrzyma Pani pozwolenie. Nasadzenia będą, nie należą one jednak do zadań stricte inwestycyjnych. Rokrocznie pojawia się w budżecie kwota na „dołożenie” zieleni, czy na OPW czy WCRS choćby.

Alicja Hamrol
Alicja Hamrol
Gość
Odpowiedź do  Bartosz Aleksandrowicz
11 lipca 2019 12:42

A pozytywną opinię dotyczącą służebności do ulicy Sokoła to ja napisałam, a nie ROW? Ta opinia była kluczową. A słyszał Pan o planie zagospodarowania przestrzennego? To jest właśnie narzędzie, które służy do ograniczenia zabudowy terenów przez developerów. Zalecam Panu trochę pokory na przyszłość Panie Bartoszu. Jest Pan w Radzie dzięki czyimś głosom. Pozdrawiam

Bartosz Aleksandrowicz
Bartosz Aleksandrowicz
Administrator
Odpowiedź do  Alicja Hamrol
11 lipca 2019 13:23

Na pewno nie muszę dziękować Pani, a swoim wyborcom, którzy głosem potwierdzają, ze dobrze ich reprezentowałem do tej pory. Pani przekonywać nie zamierzam. Marnie się Pani jednak zna w kwestiach formalnych, skoro używa powyższych argumentów. Znajomość pojęć to nie wszystko, trzeba jeszcze wiedzieć, jak to działa w praktyce. 1. Opinia nie ma kluczowego znaczenia, decyzję podejmują jednostki miejskie, które opinię biorą pod uwagę, ale nie muszą jej respektować. Opinia nie ma mocy weta. Mieliśmy już w tym zakresie kilka przykładów na przestrzeni lat. Osobiście głosowałem za pozytywną opinią i nie ukrywam tego, moi wyborcy zresztą cieszyli się, że coś powstanie… Czytaj dalej »

Alicja Hamrol
Alicja Hamrol
Gość
Odpowiedź do  Bartosz Aleksandrowicz
11 lipca 2019 13:42

Pan widzę zna się doskonale, gratuluję. Opinia oczywiście nie ma kluczowego znaczenia, ale jeśli ktoś zwraca się z prośbą o jej wydanie to znaczy, że nie jest obojętna. W kwestii 2 nie jest Pan na bieżąco , bo wniosek został złożony proszę Pana. I naprawdę sugeruję więcej pokory proszę Pana. Nawet nasz ksiądz proboszcz miał kazanie bardzo ciekawe zresztą na temat pokory. Pan wybaczy ale nie mam już czasu z Panem dyskutować.

Bartosz Aleksandrowicz
Bartosz Aleksandrowicz
Administrator
Odpowiedź do  Witold Sawicki
11 lipca 2019 11:01

Jeśli nie ma Pan zamiaru polemizować to po co Pan pisze? Nie będę w takiej sytuacji marnował czasu na tłumaczenie, którego Pan niech chce, niech Pan Bielecki wytłumaczy Panu czym są zadanie inwestycyjne, a czym tzw. „miękkie”, jakie są zadania Rady Osiedla i – co wynika z tego – jakie działania może podejmować. Zrozumie Pan wówczas dlaczego na powyższej liście są takie a nie inne zadania, co oprócz nich jest planowane, a czego formalnie robić nie można.