Obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 89

20 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 89 im. K. K. Baczyńskiego obchodziła swój jubileusz 50-lecia. W tym dniu w szkole gościła absolwentów, byłych pracowników, przedstawicieli władz miasta oraz Rady Osiedla. Wielu z nich pozostawiło wpis w specjalnie przygotowanej księdze.

Jubileuszowe uroczystości w szkole poprzedziła msza św. Po uroczystym powitaniu gości, uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie okolicznościowe przedstawienie, które obudziło w nas wspomnienia minionych lat. Na zakończenie podzieliliśmy olbrzymi tort, który następnie przedstawiciele każdej klasy zabrali do swoich sal lekcyjnych.

W dniu jubileuszu na uczniów szkoły czekało wiele atrakcji. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się okolicznościowy plac zabaw, który stanął na szkolnym boisku. Miały również miejsce pokazy: judo, karate i szermierki. Można było spróbować waty cyrkowej, popcornu oraz lodów tradycyjnych. Dzieci zaglądały do karetki pogotowia oraz do samochodu policyjnego. Odbył się również turniej piłki nożnej chłopców oraz piłki siatkowej dziewcząt.

Popołudniowe uroczystości, z kolei, to występy artystyczne, degustacja specjałów kuchni różnych narodów, ale przede wszystkim zwiedzanie sal lekcyjnych pełnych pamiątek z minionych 50 lat.

Absolwenci z zaciekawieniem oglądali także wystawę zdjęć, kronik oraz ksiąg w holu patrona. Z okazji jubileuszu odbył się również mecz piłki nożnej pomiędzy absolwentami SP 89 a byłymi gwiazdami Lecha Poznań.

Fot. SP 89

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments