„Nasz Głos Poznański”: SP nr 89 im. K. Baczyńskiego ma 50 lat!

W „Naszym Głosie Poznańskim” pojawił się artykuł dotyczący pięćdziesiątych urodzin winiarskiej Szkoły Podstawowej nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Poznaniu. Poniżej prezentujemy treść wpisu.

 


SP nr 89 im. K. Baczyńskiego ma 50 lat!

 

 

W tym samym dniu o godzinie 16.30 rozpoczną się urodziny szkoły z udziałem rodziców, absolwentów, mieszkańców osiedla i Radnych Rady Osiedla Winiary. Uczestnicy przychodzą z poczęstunkiem, który trafi na wspólny biesiadny stół.

Zabawa będzie trwała do 20.30. Będzie też koncert z udziałem piosenkarzy, zespołu instrumentalnego i zespołu dziecięcego. Czeka nas dobra zabawa. Natomiast 21 kwietnia dzieci z nauczycielami wyjeżdżają specjalnym pociągiem na wycieczkę do Szreniawy.

– Takie wydarzenie pozwala na refleksję i pokazanie znaczącej roli współdziałania wielu ogniw społeczności lokalnej w wspieraniu działań wychowawczych oraz realizacji wspólnych zadań ze szkołą także dla dobra mieszkańców osiedla – mówi Teresa Stadnik, dyrektor Szkoły Podstawowe nr 89.

Wokół szkoły podczas minionych lat powstały wspólne inwestycje:

– boiska do piłki ulicznej, siatkówki i koszykówki,

– kącik sportowy dla seniorów,

– mały parkur z urządzeniami do ćwiczeń.

Na co dzień szkołę wspierają: Rada Osiedla Winiary, Spółdzielnia Mieszkaniowa Jeżyce oraz służby mundurowe. Co roku szkoła organizuje wspólne festyny na „Pożegnanie Lata”. Odbywają się one zawsze przy placówkach szkolnych.

 


Więcej informacji o obchodach 50-lecia SP 89 znajdą Państwo pod tym adresem.

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments