Mieszkanka ul. Ornej, p. Barbara Durowicz, wygrała konkurs „Zielony Poznań”

W tym roku do rywalizacji zgłoszono 4 829 obiektów.  W kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne – 207 obiektów. W kategorii balkony, tarasy, loggie i okna – 689 obiektów. W kategorii ogrody przydomowe – 625 obiektów. W kategorii działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych – 3 284 obiektów oraz w kategorii pasy zieleni – 24 obiekty.

– Coraz więcej mieszkańców jest zaangażowanych w ten konkurs – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Ogrody zgłaszane do konkursu są coraz piękniejsze i komisji konkursowej coraz trudniej wybrać najlepsze z nich. Ale to właśnie bardzo cieszy, że mieszkańcy tak się angażują. To świadczy, że zależy im, by miasto było ładne i wesołe. Zielony Poznań to radosny Poznań -podkreśla prezydent Jędrzej Solarski.

W kategorii zieleńce pierwsze miejsce zdobył Dom Dziecka nr 3 przy ul. Suwalskiej. Najlepiej urządzony balkon zaprezentowała w tym roku Janina Jurdzińska z os. Warszawszkiego, drugie miejsce przypadło rodzinie Majewskich z ul. Matejki, trzecie zaś Annie Cukierskiej, także z ul. Matejki. Najpiękniejszy ogród przydomowy prowadzi Barbara Durowicz z ul. Ornej. Drugie i trzecie miejsce przypadło kolejno Annie Nowackiej z ul. Perkoza oraz Krystynie Skalskiej z ul. Minikowo. Zaś najlepsze Rodzinne Ogrody Działkowe należą do Teresy Filipiak (ROD Wiepofama), Hanny Bochyńskiej (ROD Minikowo) oraz Michała Wawro (ROD Górczyńska).

Konkurs „Zielony Poznań” odbywa się co roku w dwóch etapach. W pierwszym osiedlowi radni i przedstawiciele działkowców wizytują zgłoszone zieleńce, kwietniki, balkony i ogrody. Te, które ocenią najwyżej, przechodzą do drugiego etapu, gdzie ocenia ich Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta Poznania.

Nagrody dla uczestników oraz środki na organizację konkursu ufundował Prezydent Miasta Poznania oraz partnerzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, AQUANET SA, Unilever, Veolia Energia Poznań ZEC S.A., Garden Spot, Vilmorin Garden, Bogdan Królik, Ekonaw – Nawozy GUANO, Ogrodnictwo Aniela i Andrzej Kłak, Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza w Poznaniu.

Urząd Miasta Poznania

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments