Mieszkańcy ul. Sokoła przeciwni projektowi budowy miejsc postojowych

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 9 września odbyły się konsultacje dotyczące budowy miejsc postojowych wzdłuż ulicy Sokoła. Na spotkaniu pojawiła się liczna reprezentacja mieszkańców, radni osiedlowi oraz wykonawca projektu, p. Robert Milkiewicz.

Do Rady Osiedla wpłynęło 65 podpisów osób przeciwnych budowie parkingu przy ulicy Sokoła. Mieszkańcy zgłosili także swój protest podczas spotkania. Głównie w obawie przed wzrostem zanieczyszczenia powietrza, hałasu i spadkiem bezpieczeństwa pod ich oknami. Pojawiły się także wątpliwości dotyczące pierwotnego poparcia społecznego dla inwestycji. Wobec oporu mieszkańców, Rada Osiedla zdecydowała się na wycofanie z przedstawionego pomysłu.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją ze spotkania na stronie internetowej Głosu Wielkopolskiego.

Fot. Waldemar Wylegalski, Głos Wielkopolski

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Bielecki
Krzysztof Bielecki
Radny
10 września 2019 10:34

Bardzo dziękuję mieszkańcom ul. Sokoła i moim wyborcom za liczny udział i twardą postawę podczas konsultacji na Radzie Osiedla 9 września 2019 w sprawie budowy wielkiej zatoki parkingowej na pasie zieleni wzdłuż ul. Sokoła od trafostacji do kościoła. Mam nadzieję, że Zarząd Osiedla zrozumiał nareszcie, że nie można całymi latami uparcie majstrować mieszkańcom przy ich ulicy. Za ich plecami i wbrew ich woli. I co gorsza marnować publiczne pieniądze na szkodliwe projekty, które za chwilę trafią zapewne do kosza – koszt ok. 50 000 zł. Na logikę nie da się też zrozumieć sytuacji, w której Zarząd Osiedla jest PRZECIWNY swojemu… Czytaj dalej »