Jesienne porządki na Winiarach – podsumowanie pracy strażnik Beaty Pięty

10 usuniętych wraków, kilkadziesiąt uporządkowanych śmietnisk oraz chodniki bez wystających gałęzi to efekty pracy strażnika osiedlowego na terenie Winiar.

Od początku lipca teren osiedla Winiary w całości obsługuje Referat Jeżyce. Strażnikiem osiedlowym została Beata Pięta. Po zapoznaniu się z problemami mieszkańców oraz po kilku spotkaniach z przedstawicielami Rady Osiedla, strażniczka zlustrowała cały teren zwracając szczególną uwagę na miejsca zanieczyszczone, dzikie wysypiska odpadów, wraki samochodów oraz czystość chodników.

Chodniki – już w pierwszych rozmowach mieszkańcy Trójpola sygnalizowali strażniczce problemy ze swobodnym przejściem chodnikami. Okazało się, że wzdłuż kilku niezamieszkanych działek, wybujałe gałęzie drzew i krzewów przerosły na chodnik uniemożliwiając swobodne przejście. Strażniczka ustaliła adresy zamieszkania poszczególnych właścicieli zaniedbanych nieruchomości i doprowadziła do przycięcia gałęzi. Podobny problem mieszkańcy sygnalizowali przy ul. Szydłowskiej, na wysokości Uniwersytetu Przyrodniczego. Wzdłuż chodnika rosną tam krzewy pokryte licznymi kolcami. Mieszkańcy obawiają się, że przechodzące dzieci przypadkowo mogą okaleczyć się.  Strażniczka wykonała dokumentację fotograficzną i wraz z notatką przekazała do Zarządu Zieleni Miejskiej sugerując nasadzenie innych roślin.

Chodniki osiedla – wynik interwencji strażnika /Fot. SMMP

Wraki – strażniczka doprowadziła do usunięcia 10 wraków. Samochody, których stan wskazywał na to, że nie były używane od długiego czasu, zajmowały miejsca postojowe nie tylko na osiedlowych parkingach, ale również wzdłuż ulic. Wyłom, Leonarda, Piątkowska Bonin, os. Winiary, os. Powstańców Warszawy i ul. Szydłowska to miejsca, w których zalegały nawet dwa wraki, ale wreszcie zostały przekazane do demontażu. Niestety nadal straszy wrak Mercedesa, który stoi na terenie miejskim lecz nie jest w pasie drogowym ul. Wyłom. Ponieważ nie ma żadnego kontaktu z właścicielem pojazdu sprawę tego auta retro strażniczka przekazała do WGN UMP. Należy dodać, że na kolejne 8 nieużywanych pojazdów już przygotowuje dokumentację zmierzającą do ich usunięcia.

Wrak Nissana przy ul. Bonin już nie zajmuje miejsca /Fot. SMMP

Tereny zanieczyszczone – w krótkim czasie strażniczka ustaliła kilkunastu właścicieli zanieczyszczonych terenów a po jej interwencji miejsca te zostały uporządkowane. Przykładem może być notorycznie zanieczyszczany teren wokół dużego sklepu przy ul. Sokoła. W krótkim czasie strażniczka musiała interweniować aż trzykrotnie. Podobna sytuacja wystąpiła również przy ul. Sokoła, ale na terenie nieruchomości mieszkalnej. Niestety, w tych miejscach, kolejna interwencja zakończy się wysokim mandatem. Inaczej sytuacja przedstawia się przy ul. Ornej – tam zanieczyszczona działka została uporządkowana a jej właściciel cały czas sukcesywnie sprząta pojawiające się śmieci. Z innych działań porządkowych należy wspomnieć o usuniętych meblach z ul. Wyłom czy o posprzątanym śmietnisku przy ul. Kowalskiej. W kilku miejscach nadal jest bałagan, ale prace porządkowe, jeżeli aura pozwoli, będą wykonane już w najbliższym czasie.

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments