GW: Komisja grantowa wybrała m.in. projekt Osiedla Winiary dot. modernizacji WCRS

Jak informuje Gazeta Wyborcza, komisja grantowa wybrała zadania, które zarekomenduje Prezydentowi Miasta Poznania do dofinansowania.

 

Pieniądze z grantów dostały projekty tych samorządowych osiedli, których reprezentanci byli w przyznającej je komisji konkursowej. Nie wybrano za to żadnego projektu z Jeżyc, Łazarza, Wildy i Starego Miasta.

Rok temu Poznań przeznaczył na granty aż 3,5 mln zł, czyli o 1 mln zł więcej niż w poprzednich latach. W tym roku tyle samo. Za to po raz pierwszy konkurs podzielono na dwie części – małe i duże granty. W ramach małych osiedle mogło dostać do 100 tys. zł dofinansowania, w ramach dużych – do 500 tys. zł. Na te pierwsze przeznaczono łącznie 1 mln zł, a na drugie – 2,5 mln zł. Komisja konkursowa przyznała sześć dużych grantów i 13 małych.

W skład komisji weszli radni osiedlowi, miejscy i urzędnicy. Radni osiedlowi – Jan Chudobiecki, Agnieszka Frąckowiak, Krzysztof Filipiak i Bartosz Smektała. Miejscy – Beata Urbańska, Ewa Jemielity, Halina Owsianna i Tomasz Stachowiak oraz urzędnicy.

Komisja wybrała projekty ze Szczepankowa (mały grant – przebudowa ogrodu przedszkolnego), Nowych Winograd-Południe (duży – remont centrum sportu przy SP nr 66 i mały – remont boiska przy al. Pod Lipami) i Winiar (duży – remont Centrum Rekreacyjno-Sportowego), czyli z tych dzielnic, z których pochodzi troje jej członków. To radni osiedlowi Krzysztof Filipiak, Bartosz Smektała i Jan Chudobiecki. Duży grant dostał projekt z Piątkowa, gdzie szefową rady osiedla jest Ewa Jemielity. Również duży – Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, gdzie w radzie osiedla jest Beata Urbańska.

 

Więcej informacji pod tym adresem.

Fot. Google Maps

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarz do tego artykułux
()
x