Festyn osiedlowy „Pożegnanie lata”: zapraszamy na konkurs kulinarny!

W przyszłą sobotę, 1 października, na dziedzińcu XXV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu odbędzie się organizowany przez Radę Osiedla piknik „Pożegnanie lata”. Jedną z przygotowanych dla mieszkańców atrakcji będzie konkurs kulinarny „Festiwal ciasta z owocami”. Za jego organizację odpowiada członkini Zarządu Osiedla, p. Izabella Hołosyniuk.

FESTIWAL CIASTA Z OWOCAMI – KONKURS KULINARNY
Regulamin konkursu kulinarnego pt. „Festiwal ciasta z owocami”

Informacje wstępne:

1. Konkurs odbędzie się 1 PAŹDZIERNIKA 2016 r. w Poznaniu, podczas trwania Pikniku Osiedla Winiary.
2. Otwarcie konkursu i początek przyjmowania zgłoszeń nastąpi 1 października 2016 r. o godzinie 11.00 w punkcie organizatorów.
3. Zakończenie przyjmowania zgłoszeń nastąpi 1 października 2016 r. o godz.12.00.
4. Uczestnicy ponoszą wszelkie koszty związane z przystąpieniem do konkursu, a w szczególności kupują wszystkie produkty do wypieku ciasta, opłacają zużycie prądu elektrycznego lub gazu, transport ciasta.

Warunki uczestnictwa:

1. W konkursie mogą uczestniczyć grupy złożone z maksymalnie 4 osób lub osoby prywatne zamieszkałe na terenie Osiedla Winiary.
2. W konkursie może wziąć udział maksymalnie 10 drużyn i osób prywatnych. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność. Po przyjęciu 10 zgłoszenia przyjmowanie zostanie zakończone.
3. Do konkursu przyjmowane jest ciasto z dowolnymi owocami w postaci placka, poddane obróbce wysokimi temperaturami w piekarniku.
Do konkursu nie są przyjmowane ciasta w postaci ciastek, ciasteczek, babeczek, muffinów itp. oraz ciasta przygotowywane bez pieczenia z kremami, budyniem lub bitą śmietaną.

Zasady organizacyjne i przeprowadzenia konkursu:

1. Uczestnicy konkursu dostarczają ciasto z owocami w formie (blasze) piekarskiej, nie pokrojone, nie naruszone do punktu zgłoszeń organizatora do godziny 12.00. Placek powinien zostać upieczony nie wcześniej niż 24 godziny przed zgłoszeniem.
2. Organizator nadaje zgłoszonemu plackowi numer, a kupon z nazwą (nazwiskiem ) uczestnika zakleja w kopercie takim samym numerem. Jury konkursowe otrzymuje jedynie formę z pieczywem oraz numer. Organizator zadba o przestrzeganie uczciwości konkursowej.
3. O godzinie 13.00 rozpocznie swoje posiedzenie Jury konkursowe, w skład którego wejdą 4 osoby wybrane z publiczności i 1 Radny Osiedla Winiary.
4. W konkursie mogą wziąć udział tylko wypieki dokonane własnoręcznie przez uczestnika konkursu.
5. Dozwolone jest dowolne ozdobienie wypieku, wykonane już po upieczeniu ciasta.
7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 września 2015 r. do godziny 13.30.
8. Jury konkursowe będzie oceniało następujące walory konkursowego pieczywa:
a.Smak – maksymalna ilość punktów – 5
b. Estetyka wykonania – maksymalna ilość punktów 5
c. Zawartość owoców – maksymalna ilość punktów 5
Łącznie uczestnik może otrzymać 15 punktów konkursowych.
9. Organizator wręczy maksymalnie 3 nagrody główne.
10. Pieczywo uczestniczące w konkursie pozostaje w gestii organizatora. Formy piekarskie zostaną zwrócone uczestnikom po rozstrzygnięciu konkursu.
11. Uczestnik konkursu oświadcza, że przy przygotowywaniu ciasta zadbał o wszelkie zasady higieny i bezpieczeństwa, oraz gwarantuje zdatność pieczywa do spożycia.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments