Barszcz Sosnowskiego przy ulicy Winiarskiej?

Jak informuje portal epoznan.pl, przy ulicy Winiarskiej, wzdłuż torów tramwajowych między przystankami Bonin – Św.Leonarda rośnie barszcz Sosnowskiego.

Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej i Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Winiary, przyznaje, że jest to nowe stanowisko z barszczem Sosnowskiego w mieście. – Taśmy widoczne na zdjęciu zostały wymienione na nowe, tak ażeby osoby przechodzące obok miały świadomość możliwych zagrożeń –zaznacza. – Wczoraj strażnicy Eko Patrolu, którzy po ubiegłorocznych kontrolach prowadzonych wspólnie z biologiem potwierdzili, że w ich ocenie jest to barszcz Sosnowskiego. Prawnego przymusu usunięcia rośliny nie ma i na terenach prywatnych jest to zadanie właściciela, a na terenach miejskich – miasta. To stanowisko barszczu położone jest na pograniczu skarpy nasypu torowiska tramwajowego, a terenu zielonego wzdłuż alejki. Barszcz zostanie usunięty przy najbliższych pracach porządkowych – dodaje. Apelujemy do mieszkańców, by nie dotykali rośliny.

Barszcz Sosnowskiego to roślina z rodziny selerowatych. Może osiągać nawet 4 metry wysokości. Jest zielona u góry i pokryta fioletowymi plamkami na dole. Charakteryzuje się szerokimi liśćmi o zaostrzonych końcówkach oraz białymi kwiatami zebranymi w duże baldachy. Jej dotknięcie może się skończyć poparzeniami II i III stopnia. W przypadku kontaktu rośliny ze skórą trzeba unikać przebywania na słońcu i jak najszybciej polewać dotknięte miejsce wodą.

Materiał telewizji WTK:

Źródło: epoznan.pl

AKTUALIZACJA – 02.08.2016 12:22:

13876327_1070882249657357_4085266059825962387_n

Krzewy zostały wycięte i sprawdzone organoleptycznie. Nie było efektu poparzenia, nie był to barszcz Sosnowskiego.

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments