20-lecie PeSTki!

MPK Poznań zaprasza na obchody 20-lecia trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. W niedzielę, 29 stycznia br. o godz. 13.00 z pętli tramwajowej na os. Jana III Sobieskiego wyruszy uroczysta parada tramwajów.

Trasę PST (odcinek Sobieskiego – most Teatralny) oficjalnie otwarto 1 lutego 1997r., chociaż pierwszy tramwaj wyjechał na tory łączące północ miasta z centrum w dniu 30 stycznia 1997r. W najbliższą niedzielę MPK Poznań  zaprasza na obchody 20-lecia trasy.

W programie przewidziano między innymi paradę taboru tramwajowego. Rozpocznie się ona o godz. 13.00 – dziesięć tramwajów wyruszy wtedy z pętli tramwajowej na os. Jana III Sobieskiego i przejedzie – bez zatrzymywania się na przystankach – do zajezdni  Głogowska.

Jak informuje MPK Poznań, po przyjeździe na miejsce, około godz. 13.30 przemówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania, następnie goście zostaną zaproszeni na okolicznościowy tort.

– Przewidziano także występ Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań oraz okolicznościową wystawę w Muzeum Komunikacji. O godz. 14.00 rozpocznie się komunikacyjna gra miejska – informuje MPK Poznań, dodając, że sześć wozów uczestniczących w paradzie wróci na trasę PST, gdzie będą (na linii nr 20) kursować do godz. 17.00 w relacji Dworzec Sobieskiego – Most Teatralny – Dworzec Zachodni (przewozy tymi pojazdami będa bezpłatne).

Źródło: MPK Poznań

 

Włącz powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments